Ostropestřec mariánský drcený léčí játra
Nápor na játra – úskalí moderní doby
Na počátku 90. let se v knihkupectvích objevila řada knih, které prezentovaly poměrně nové odvětví lidské činnosti – lidové léčitelství. Za socialismu byla tato činnost zapovězena a po sametové revoluci se tento obor mohl začít rozvíjet rychlým tempem.
Léčitelé se takřka vzácně shodovali na jedné podstatné tezi – lidé mají výrazně oslabenou nebo poškozenou jaterní tkáň, a to z mnoha důvodů: Tím nejčastějším je konzumace alkoholu a syntetických léků. Játra v takovém případě dostávají pořádně zabrat.
Další velký problém jsou aditiva v potravinách a rezidua chemických hnojiv, herbicidů a pesticidů v obilovinách, luštěninách a v ovoci a zelenině. Tyto látky se dostanou i do potravního řetězce zvířat a pochopitelně jsou obsaženy i v mase a mléčných výrobcích. Za socialismu se tomuto fenoménu nevěnovalo příliš pozornosti, a tak není divu, že se jaterní problémy řešily v ordinacích lékařů takřka denně.
Jak si vypomoci přírodní cestou
Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v těle, jsou chemickou továrnou, kde probíhají neustále, 24 hodin denně, biochemické procesy přeměn různých látek. Játra nás zbavují odpadu a dopravují živiny do všech buněk, mají sice úžasnou schopnost rychlé regenerace, ale nesmíme je přetěžovat.
Měli bychom jim dát také prostor pro obnovení jejich funkcí v plném rozsahu a to můžeme provést dvěma způsoby. Tím prvním je dodržet tzv. orgánové hodiny a v době, kdy mají játra k dispozici nejvíce energie (to je mezi 1. a 3. hodinou ranní (zimního času), nezatěžovat je jídlem, kávou, cigaretami apod. V této době bychom také měli pokud možno spát hlubokým spánkem.
Druhý způsob, který regeneraci jater významně podpoří, je ostropestřec mariánský drcený. Je to skvělý přírodní léčebný prostředek, který si můžeme dopřát nejen v době nemoci, ale i preventivně. Je to v současné době nejúčinnější lék na játra, který známe.